Koláž článků o zločinu, soudu a trestu

27. června 2010 v 21:35
Koláž článků o zločinu, soudu a trestu
v dnešní modernizované době


Vydáno v únorovém měsíčníku National Geographic:

21. 2. 2018

Jsme na dosah ruky nové technologii

            Snaha policistů i další lidí o nulovou zločinnost je již od dob středověku a samá i do hluboké historie. V pozdější době napsal Voltaire- "Ve světe fyzickém i mravním je všechno uspořádáno nejlépe, takže už to lépe být uspořádáno nemůže." Panglos- ano, přesně tato postava je známá touto větou. Nakonec však i on pochopil, že svět není tak barevný. Ironie je, že byl pověšen. Ale k článku, v této těžké době však jen málo lidí věřilo v pravdu- popravy, inkvizice, chudoba. Tohle všechno ovlivnilo populaci. Dnes však máme nadosah ruky objev "nulové zločinnosti", ne však díky Panglosovi, ale díky týmu pana doktora Jamese McGreenburga z Oxfordské univerzity. Před několika týdny byly publikovány první výsledky, týkající se chemických reakcí u desítky dobrovolníků. Všichni dobrovolníci byly celé týdny drženi v ústraní, byli pečlivě monitorováni a dále zkoumáni.
            Všem účastníkům byl podán "elixír" či "lektvar", který má potlačit v člověku "zlo". Vědci tento "elixír" nazvali NT1- Nulová zločinnost. Někteří vědci NT1 okamžitě po opublikování odsoudili k zániku. Nazvali tento projekt- šílený, naivní, hloupý. Jejich názor se nezměnil ani po prvních kladných úspěších.
Nicméně podle vedoucího výzkumu pana doktora Jamese McGreenburga je projekt téměř u konce. "Tato látka způsobující chcete-li dobro, nebo též klid, je celkem chemicky jednoduchá, ovšem samotná extrakce její aktivní složky je již o hodně obtížnější. Pro její získání je nutné provést testy mimo laboratorní podmínky," sdělil McGreenburg.

"Jakmile ale bude tato aktivní složka úspěšně prozkoumána, domnívám se, že její následná umělá syntetizace nebude žádný velký problém," dodává.
            Projekt po zveřejnění nadchl mnohé vlády světa. Některé vlády se připojili a podporují projekt i finančně…
Více na straně 3.


BBC (podpořeno časopisem The Guardian)- 8. 12. 2020

Zase máme Nobelovku, ale tentokrát netradičně!

            Slavnostní předání Nobelových cen, se tentokrát konalo ve švýcarském městě Curychu. Včerejší předání cen se těšilo hojnému počtu diváků. Letošní 120. ročník, byl vrcholem zájmu o vědu. Na letošním ročníku bylo přítomno více jak 150 tisíc lidí. Samozřejmě naše televize byla u toho. On-line přenos jsme odvysílali jako jediná televizní stanice na světě, což dokazuje i graf- 99,5% lidí sedící u televizních obrazovek sledovalo právě BBC. Ocenění či-li tzv. Nobelovku, která však dnes neznamená jen peníze či diplom, ale také velkou prestiž si odnesli tito nominovaní:
Nobelova cena za chemii: Vědecký tým vedený doktorem Jamesem McGreenburgem
- objev NT1- tzv. Nulová zločinnost, chemická látka, která odvrací od "zla"

Nobelova cena za fyziku: Vědecký tým vedený DSc. Allanem Bronburgem Ph.D.
- zastavení a znovu rozkmitání molekulových části

Nobelova cena za ekonomii: Mgr. Tomáš Měšťánek
- ekonomická teorie o statcích lidstva

Nobelova cena za lékařství: Tým vedený MUDr. Jacquem de Gann
- první provedená transplantace mozku

Nobelova cena za literaturu: Magdalena Rašlinová
- celoživotní dílo+ kniha Modré nebe

Nobelova cena za mír: Patrick Stweer
- vymícení hladu v nejchudších zemích světa, humanitární pomoc  

            Jako jediný britský rodák dostal ocenění doktor James McGreenburg a to za chemii.
Předání cen se zúčastnilo mnoho známých osobností, dále pak také lékaři, právníci či jiní nominovaní. Rozhovor s některými neoceněnými najdete na straně 12.


Rozhovor z britského deníku The People:

5. 10. 2021

Rozhovor s doktorem Jamesem McGreenburgem, reportérka- Ellen Gweerová

EG: Po více jak roce, kdy jste dostal Nobelovu cenu za chemii se můžete nyní pochlubit i NT1 v reálném životě. Co to pro Vás znamená?
JMG: Ocenění pro mě byla jen formalita. Výzkum probíhal již roky, ale až nyní může náš "elixír" jít do prodeje. Je to pro mě, i pro celý můj tým velká čest.
EG: O váš "elixír" mají především zájem vlády, ale i mnohé obyčejné lidi zaujal. Můžete ještě jednou zopakovat jeho funkci?
JMG: Samozřejmě, jde o přípravek či-li jak jste zmiňovala "elixír" díky kterému můžeme dosáhnout světovému míru. Podle toho jsem jej též nazval- NT1- tzv. Nulová zločinnost. Nulová zločinnost proto, že tomu tak opravdu bude. "Nápoj" v lidech jejich zlo potlačí a po několika letech dokonce zmizí. Díky tomu se například dočkáme světového míru, lidé se nebudou vraždit a na světě bude dobře.
EG: Doktore, nikdy jste si nepřipustil že by se Váš "elixír" dal zneužít?
JMG: Ano, často mě napadla i tato myšlenka, dokonce jsem zkoumal i opačný chod, ale nefunguje.
EG: A ještě poslední dotaz. Máte nějakou primární skupinu, pro kterou je "elixír" určen?
JMG: Spíše ne. Vlády však chtějí nakoupit miliony NT1 a praktikovat jej při každém narození dítěte. Podle mne je to zcela určitě skvostný nápad.
EG: Děkuji Vám za rozhovor a těším se na brzké shledání.

            Další podrobnosti o produkcích "elixíru" a jeho přesných účincích naleznete na straně 12.
Z britského deníku The Time:

2. 11. 2021

Církev se bouří:

Ano, je tomu opravdu tak. Neuplynul ani měsíc od zahájení prodeje úžasného NT1 a už je tu první negativní kritika. Papež Petr Klement IV. se ve Vatikánu při svém včerejším proslovu obrátil na všechny věřící a pronesl (citace): "Ooo lide, ďábel na nás seslal jednu z dalších zkoušek. NT1 je světový podvod. Ďábel nám nastražil tento vynález do cesty, ale my jej nepřijmeme. Za svatou zemi a za své ovečky křičím do světa, nechceme a nebudeme podporovat NT1!"
            Přesně těmito slovy okomentoval papež NT1. NT1 byl označen za ďáblův nástroj. Papež včera v pozdních hodinách vyslovil svůj nesouhlas a ovlivnil tak více jak miliony potenciálních zákazníků. Naft4you, distributor NT1 chce podat hromadnou žalobu na papeže Petra Klementa IV. K jeho slovům se však nehodlá vyjadřovat. Slova papeže zarmoutila i autora NT1 a celý jeho vědecký tým. "Je to ubohé takhle ovlivňovat lidi za pomocí víry. Můj vynález má sloužit k dobru a ne k manipulaci a válkám," vyjádřil se dnes našim novinám James McGreenburg. Slova papeže okamžitě rozpoutala hromadné protesty a stávky
Více na straně 6.


Otisklo mnoho časopisů včetně českého Aha!

1. 2. 2022

Hollywood je zdrcen-
nejslavnější pár v troskách?

            Šokující! Hollywoodem otřásl ohromný skandál. Nestárnoucí pár Victoria (47) a David (46) Beckhamovi se rozhodli praktikovat na své poslední dítě NT1. Bývalý model a fotbalista David Backham se tak rozhodl po totálním fiasku malého Hadriana (6) v Londýnském centru přejít na tvrdší kalibr. Jako první z hvězd Hollywoodu se rozhodl risknout a do výchovy svého dítěte zapojit i NT1.
"Podle mě je to dobrý nápad. NT1 se již osvědčil, a Hadrian je opravdu jen těžko krotitelný," přiznává sedmačtyřicetiletá matka čtyř dětí.
            Přesně takto se vyjádřili oba rodiče před několika měsíci, kdy podali svému nejmladšímu synova Hadrianovy (6) NT1. Dokonce si domluvili i setkání s doktorem Jamesem McGreenburgem, který je ujistil, že přípravek nemá vliv na růst dítěte ani jiné vedlejší účinky. "Elixír" byl podám nejmladšímu Backhamovi v jeho oblíbeném pití. Doktor byl samozřejmě u toho a zkoumal jestli probíhá vše podle plánu. Šestiletý Hadrian byl převezen ze soukromé kliniky domů.
            "Nikdy jsem neměla dovolit dát mu NT1!" křičí po několika měsících Victoria, "Kdybych věděla co se všechno stane, určitě bych si to rozmyslela!" snaží se vykroutit. Její manžel jen smutně přikyvuje. Šestačtyřicetiletý David se k incidentu své manželky nehodlá vyjadřovat. Ne jen, že veřejně oznámila, že NT1 ohrozil Hadriana na životě, ale dokonce se připojila mezi protestanty, kteří i nadále setrvávali ve Vatikánu, Londýně a Oxfordu. Tajný zdroj, blízký přítel Victorie nám prozradil: "Victoria je unešená z toho, že její syn již nepláče. Má co chtěla a je jí to málo. Ale jak řekl ten doktor- zpátky to nejde, tak ať si zvyká!"
Zbytek rozhovoru s přítelem rodiny Backhamových naleznete na str. 5

Z časopisu Girl:

5. 2. 2022

Miluji NT1

            Dobrý den, jsem Johnatan Rdeenbower a jsem otec dvou dětí. Moje manželka mi před několika lety zemřela. Pracuji jako novinář v časopisu Girl. Mám tuto práci rád, ale nemohu si odpustit nechat takto pošpinění jméno NT1. Pan doktor James McGreenburg zcela jasně vysvětlil všem v čem spočívá jeho vynález. Jestli je paní Backhamová nespokojená tak ať jde někam. Mě už je to jedno. Mým dětem NT1 pomohlo. Kdyby nebylo týmu a doktora McGreenburga nikdy bych své děti sám nezvládl. Vyrostou z nich dobří lidé, poněvadž v dnešní společnosti je to potřebné. I když dostanu padáka, musel jsem alespoň v krátkosti obhájit práci doktora McGreenburga na titulní stránce. Děkuji všem, kteří jste si tento kratičký článek přečetli a doufám, že společně dokážeme zlepšit svět.

Z válečného deníku generála Victora Greena:

12. 3. 2024

Dneska jsem měl být na nějakým podělaným koncilu. Vůbec jsem to nestih, páč na nás zaútočily ty podlý šikmovoký svině. Zrovna jsem si v klidu povídal s doktorem…jak von se to jmenoval, jo s doktorem Jamesem McGreenburgem. To je ten co vynalez ten NT1. Zabili ho šmejdi jedni. Ani voběd nestihl! Naštěstí já mám léta zkušeností. Ty šikmovoký si spoléhaly na různý čudlíky a tlačítka, ale to už jsem použil tu bazuku a byl konečně klid. Ale bylo po doktorovi a to mi měl zrovna vysvětlit vo co gou. Celou dobu jsem těm podělanejm američanům tvrdil, že to chce nějakou dobrou základnu, ale voni byli samej mír sem a tam. Ccc…a kde je dneska ten světovej mír? Všem je u prdele. Na mezinárodní spolupráci teď všichni serou a každém bojuje sám za sebe. No i když Rusáci nám slíbili krejt záda, ale těm bych moc nevěřil. Šmejdi, už nám nejednou vrazili nůž do zad.
Dneska ty války trvaj krátko, snad to stihnu na večeři k matce. Hmm…to abych jí ještě brnknul jestli bude krůta nebo kuře. Mě tady nikdo nebude věšet bulíky na nos! Jestli vodstřelej tu malou chlupatou vesnici Kreekov v Anglii tak ty žlutý svině zabiju. Stejně jim nevěřím, ty jejich voči… Nesmí ji odstřelit, neměl bych večeři… Hmm…Musí se to specifikovat. Svět to potřebuje. Válka ještě nikomu neuškodila. Stejně se mi Londýn nelíbil a natož Paříž, ccc…takový města patří rozstřílet. A to všechno prej kvůli církvi a nějakýmu Hollywoodu a těm jeho fiflenám. Prej ekonomická krize, chudoba, hlad… Už jim to leze na mozek. Chtělo by to tam na ně skočit a rozstřílet to. A to víte, že jo. Všechno kvůli nim a nějakýmu doktůrkovi s který jsem měl obědvat. Kvůli jakýmu si podělanýmu vynálezu toho magora jsem neměl oběd! Lidi jsou magoři, zblbnout kvůli nějaký takový hovadině. Prej vyšší dobro. Vyšší dobro je válka!
Ale, ať si každý myslí svý, co je mě do toho. Jsem tady už nějakej pátek. Co, každý svého štěstí strůjce. No nic, musím zaskočit za matkou, začínám mít hlad…


Moderní doba může přinést hodně moderních technologií,
ale žádná nikdy nemůže přinést beztrestnost a mír,
protože aby nastal světový mír, musel by být konec světa.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama